DI78L12UAB
Part number
DI78L12UAB
Description
IC REG LINEAR 12V 100MA SOT89
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
100mA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Voltage - Input (Max)
35V
Voltage - Output (Min/Fixed)
12V
Package / Case
TO-243AA
Current - Quiescent (Iq)
6.5 mA
Supplier Device Package
SOT-89
PSRR
42dB (120Hz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3