BU13TD2WNVX-TL
Part number
BU13TD2WNVX-TL
Description
IC REG LIN 1.3V 200MA 4SSON
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq)
60 µA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.3V
PSRR
70dB (1kHz)
Package / Case
4-UDFN Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.9V @ 200mA
Supplier Device Package
SSON004X1010
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3