BD33FD0WHFP-TR
Part number
BD33FD0WHFP-TR
Description
IC REG LINEAR 3.3V 2A HRP-5
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Current - Quiescent (Iq)
1 mA
PSRR
55dB (120Hz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Current - Output
2A
Voltage - Input (Max)
32V
Package / Case
HRP-5 (5 Leads + Tab)
Supplier Device Package
HRP-5
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3