BD33FC0WFP-E2
Part number
BD33FC0WFP-E2
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO252-5
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Current - Output
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C (TA)
Voltage Dropout (Max)
0.7V @ 500mA
Voltage - Input (Max)
26.5V
Package / Case
TO-252-5, DPAK (4 Leads + Tab)
Current - Quiescent (Iq)
2.5 mA
Supplier Device Package
TO-252-5
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3