BD33C0AWFP2-CE2
Part number
BD33C0AWFP2-CE2
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A TO263-5
Control Features
Enable
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Voltage - Output (Max)
Grade
Automotive
PSRR
55dB (120Hz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output
1A
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
TO-263-6, D2PAK (5 Leads + Tab), TO-263BA
Supplier Device Package
TO-263-5
Voltage - Input (Max)
26.5V
Current - Quiescent (Iq)
2.5 mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3