AP7387-33YR-13
Part number
AP7387-33YR-13
Description
IC REG LIN 3.3V 150MA SOT89R-3
Current - Quiescent (Iq)
4 µA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Output
150mA
Package / Case
TO-243AA
Voltage - Input (Max)
60V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Control Features
Current Limit
PSRR
70dB (1kHz)
Supplier Device Package
SOT-89R-3
Voltage Dropout (Max)
1.35V @ 150mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3