AP7383-41FDC-7
Part number
AP7383-41FDC-7
Description
IC REG LINEAR 4.1V U-DFN2020-6
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 3000
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max)
30V
Current - Output
150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.1V
Package / Case
6-UDFN Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
1.5V @ 150mA
Supplier Device Package
U-DFN2020-6 (Type C)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3