AP7375Q-33WR-7
Part number
AP7375Q-33WR-7
Description
IC REG LINEAR 3.3V 350MA SOT-25
Current - Quiescent (Iq)
8 µA
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Max)
Grade
Automotive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Qualification
AEC-Q100
Control Features
Current Limit
PSRR
85dB (1kHz)
Current - Output
350mA
Voltage - Input (Max)
45V
Supplier Device Package
SOT-25
Voltage Dropout (Max)
1.4V @ 300mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3