AP7366EA-39SN-7
Part number
AP7366EA-39SN-7
Description
IC REG LIN 3.9V 600MA 6DFN2020
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
6V
Current - Output
600mA
Package / Case
6-UDFN Exposed Pad
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.9V
Supplier Device Package
U-DFN2020-6
PSRR
75dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.19V @ 600mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3