AP7361EA-18FGE-7
Part number
AP7361EA-18FGE-7
Description
IC REG LIN 1.8V 1A U-DFN3030-8
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
1A
Control Features
Current Limit, Enable
Voltage - Input (Max)
6V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Package / Case
8-UDFN Exposed Pad
Supplier Device Package
U-DFN3030-8 (Type E)
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3