AP7353-45CV4-7
Part number
AP7353-45CV4-7
Description
IC REG LINEAR 4.5V X1-WLB0707-4
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 3000
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Input (Max)
5.5V
Current - Output
250mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.5V
Package / Case
4-XFBGA, WLBGA
Supplier Device Package
X1-WLB0707-4 (Type A1)
PSRR
90dB ~ 70dB (100Hz ~ 10kHz)
Voltage Dropout (Max)
0.114V @ 250mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3