AP7351D-25W5-7
Part number
AP7351D-25W5-7
Description
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT-25
Encapsulation
Cut Tape (CT)
Inventory
base.lang_mini : 1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
PSRR
60dB (1kHz)
Supplier Device Package
SOT-25
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 150mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3