AP7351D-25FS4-7B
Part number
AP7351D-25FS4-7B
Description
IC REG LINEAR 2.5V X2-DFN10104
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 10000
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
2.5V
PSRR
60dB (1kHz)
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Voltage Dropout (Max)
0.48V @ 150mA
Supplier Device Package
X2-DFN1010-4 (Type B)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3