AP7350D-185CF4-7
Part number
AP7350D-185CF4-7
Description
IC REG LINEAR 1.85V X2-WLB0606-4
Encapsulation
Tape & Reel (TR)
Inventory
base.lang_mini : 3000
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
150mA
Voltage - Input (Max)
5.25V
Voltage Dropout (Max)
0.58V @ 150mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.85V
Package / Case
4-XFBGA, WLBGA
Supplier Device Package
X2-WLB0606-4
Current - Quiescent (Iq)
700 nA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3