AP7347DQ-105FDZW-7B
Part number
AP7347DQ-105FDZW-7B
Description
IC REG LINEAR 1.05V W-DFN2020-6
Encapsulation
Bulk
Inventory
base.lang_mini : 1
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit
Output Type
Fixed
Voltage - Output (Max)
Grade
Automotive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Current - Output
500mA
Voltage - Input (Max)
5.5V
Control Features
Current Limit, Enable
Qualification
AEC-Q100
PSRR
75dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.05V
Voltage Dropout (Max)
0.95V @ 500mA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3