ADP7118WAUJZ-3.3-R7
Part number
ADP7118WAUJZ-3.3-R7
Description
IC REG LIN 3.3V 200MA TSOT-23-5
Encapsulation
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
20V
Voltage - Output (Max)
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Current - Output
200mA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Package / Case
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package
TSOT-23-5
Voltage Dropout (Max)
0.42V @ 200mA
PSRR
88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz)
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3